Rumburk je město v nejsevernější části České republiky. Nabízí návštěvníkům nejenom historické památky, ale hlavně možnost výletů do okolní panenské přírody. Jsou zde ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku, houbaření nebo sportovní vyžití pro celou rodinu.

 

Loreta v Rumburku

Loreta Rumburk je barokním klenotem severních Čech, spojeným se jménem vynikajícího architekta Johanna Lucase Hildebrandta a sochaře Franze Bienera. Celoročně přístupná kulturní památka nabízí rodinám s dětmi netradiční prohlídky, výstavy a koncerty.

Vzdálenost od hotelu
• pěšky cca 5 min

Více informací

Dymník

V těsné blízkosti Rumburku se nachází vrchol Dymník s rozhlednou (516 m n. m.). Pod jejím vrcholem se nachází Penzion & Restaurace Dymník, druhý areál značky Lusatia Quality. Tato budova byla již v roce 1895 upravena z bývalého selského stavení, aby tak posloužila mnoha generacím turistů jako místo odpočinku na jejich vycházkách.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 5 min
• na kole cca 10 min
• pěšky cca 45 min

Více informací

Fotbalgolf Dymník

Součástí areálu na Dymníku je také Fotbal Park Dymník, který nabízí dvě 18jamková hřiště pro fotbalgolf. Fotbalgolf je kombinací populárních sportů fotbalu a golfu, vhodný pro všechny věkové kategorie, od dětí, přes dospělé, až po seniory.

Více informací

Národní park České Švýcarsko

Přestože je NP České Švýcarsko nejmladším parkem v České republice, těší se velké popularitě. Tyto mohutné skalní věže, brány, stěny, rokle, města a bludiště vznikly v důsledku erozí křídových mořských sedimentů, které byly vyzdviženy na povrch v období čtvrtohor v důsledku alpinského vrásnění.

Vzdálenost od hotelu
• autem do nejbližsí vesnice 15 min
• na kole 30 min

Více informací

Pravčická brána

Národní přírodní památka Pravčická brána (německy Prebischtor) je skalní brána vzniklá v kvádrových pískovcích křídového stáří. Nachází se na území Národního parku České Švýcarsko. S rozpětím 26,5 metrů a výškou 16 metrů se jedná o největší pískovcovou skalní bránu v Evropě. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst a zároveň symbolem Národního parku České Švýcarsko, pod jehož správu patří.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 40 min
• na kole cca 1,5 hod.

Více informací

Kyjovské údolí

Kyjovské údolí se nachází v kaňonu Křinice mezi Kyjovem a bývalou osadou Zadní Doubice. Ve zdejší krajině nenajdete žádné velikány a rekordní útvary, ale romantickou přírodu s roklemi, skalními stěnami, věžemi a různě tvarovanými útvary z pískovce.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 40 min

Více informací

Bastei

Bastei (305 m n. m.) je skalní útvar s vyhlídkovými plošinami v Saském Švýcarsku. Hlavní lákadlo, kamenný most Basteibrücke je prvním turistickým evropským mostem a na délku má 76 metrů a překlenuje hlubokou propast Mardertelle (Kuní jámu). Spojuje mezi sebou Bastei a skalní hrad Neurathen. Vznik mostu se datuje do roku 1851 a jednalo se vůbec o první evropskou stavbu pro turisty a i dnes patří mezi nejznámější turistické atrakce a dominanty Saského Švýcarska a nabízí široké výhledy na údolí řeky Labe a na Labské pískovce. Na náhorní plošině za skalním útvarem je i hotel s restaurací.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 1 hod.

Více informací

Šluknovský zámek

Šluknovský zámek ve Šluknově je perlou saské renesance. Zámek nabízí prvorepublikový prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Tento okruh je věnován poslednímu majiteli šluknovského panství Ervínu Leopoldovi Nostitz-Rieneckovi. Během prohlídky se prochází jeho apartmánem, kde lze spatřit kancelář, šatnu, ložnici, dětský pokoj i jídelnu. V přízemí zámku sídlí Regionální informační centrum.

Více informací

Bazilika Panny Marie Pomocnice křesťanů

Bazilika Panny Marie ve Filipově je mohutnou novorománskou sakrální stavbou postavenou v místě jediného církví oficiálně potvrzeného mariánského zázraku, který se na území Čech odehrál v 19. století. Jedná se o jedno z nejslavnějších poutních míst v Čechách. Byla postavena v letech 1873 až 1886 v místě filipovského zázraku, který se udál ve 4 hodiny ráno v noci ze 12. ledna na 13. ledna 1866, při němž se uzdravila Magdalena Kadeová.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 10 min
• na kole cca 20 min

Více informací

Tolštejn

Hrad Tolštejn je zřícenina středověkého hradu na severní straně Lužických hor. Z vrcholu, přístupného po železném schodišti, je pěkný výhled do okolí na Lužické hory a do údolí na Jiřetín, Horní a Dolní Podluží a Varnsdorf, za nimiž jsou na obzoru vrchy Šluknovské pahorkatiny a Lužice.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 50 min

Více informací

Křížová hora

Poutní místo na Křížové hoře (563 m) z konce 18. století, prohlášené v roce 1969 za kulturní památku, je neodmyslitelnou dominantou Jiřetína pod Jedlovou. V areálu Křížové hory naleznete 11 zděných kapliček s reliéfními výjevy, kapli Povýšení sv. Kříže (12. a 13. zastavení) a kapli božího hrobu. Prohlídka kaple je možná po předchozí telefonické domluvě.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 50 min

Více informací

Jedlová

Rozhledna na Jedlové hoře (774 m) patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům této oblasti. Na vrcholku je pro vás připraveno příjemné posezení v restauraci, skákací nafukovací hrad pro děti a dolů to můžete sjet na zapůjčených koloběžkách (trasa 5 km z mírného kopce).

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 30 min
• na kole cca 1 hod

Více informací

Štola Jan Evangelista

Štola Jan Evangelista je turisticky zpřístupněný pozůstatek po těžbě stříbrné rudy na severozápadním úbočí Křížové hory u Jiřetína pod Jedlovou. Štola byla založena v roce 1781, a dosahuje délky 460 m, celková délka chodeb je 640 m.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 15 min
• na kole cca 45 min

Více informací

Oybin

Oybin (česky Ojivín či Ojvín) je lázeňské a výletní městečko na jihovýchodě Saska, v okrese Zhořelec, poblíž hranic s Českou republikou. Městečku dominuje mohutná pískovcová stolová hora s ruinami stejnojmenného hradu a kláštera.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 35 min
• na kole cca 1 hod

Více informací

Panská skála

Čedičové varhany známé hlavně z pohádky o Pyšné princezně. Spatříte zde také malé, avšak nesmírně hluboké jezírko. Místo se nachází v blízkosti silnice na konci Kamenického Šenova směrem na Nový Bor. Celoročně volně přístupné

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 30 min
• na kole cca 1,5 hod

Více informací

Motýlí dům jonsdorf

Uprostřed tropického světa rostlin, obklopeni palmami, banánovníky a bambusovníky, můžete hodně zblízka zažít tropické motýly v jejich přirozených podmínkách. Atmosféru džungle dodá jezírko s malým vodopádem. Misky s ovocem a karafiáty jsou ideálním místem na pozorování krásně zbarvených a zároveň dobře maskovaných motýlků.

Vzdálenost od hotelu
• autem cca 30 min
• na kole cca 1,5 hod

Více informací

Wellness Hotel Lužan
Lužické náměstí 212
408 01 Rumburk

Mob.: +420 602 111 777
E-mail: info@hotelluzan.cz
Copyright ©2024 Hotel Lužan | All rights reserved
WEBDESIGN - jsem na  WEB